3D modely - konštrukcia

(Augustín Zubo) #1

Viem celkom slušne kresliť v Solidworkse (3D modely, zostavy, plechárina…). Robím v tomto programe uz 8 rokov, takže dačo som už preskákal. Potrebujete niekoho, koho nechcete zamestnať, ale občas by sa Vám zišla takáto služba? Po nociach mám okrem spania kopec volného času :wink:

(michal truban) #2

super. preposlem inac par chalanom, co robia dizajny a co nam pomahali aj na neseda.com atd… sa im mozno hodi nejaka takato vypomoc.

(Dávid Frťala) #3

Ahoj Gusto. Ja práve zhánam takéhoto technického človeka, najlepšie aby mi na začiatok povedal že či moj šialený nápad má zmysel, dá sa realizovat alebo mam od toho upustit :slight_smile:

(Augustín Zubo) #5

vdaka. inak tu stolicku sledujem od zaciatku. lebo ja sa priserne hrbim pri sedeni aj pri chodeni.

(Augustín Zubo) #6

tak sem s tym :slight_smile:

(michal truban) #7

presne na taketo veci ma byt tato komunita :slight_smile:

(Patrik Audi Olejár) #8

Ahoj @Gusto, mas nejake ukazky svojej prace? Ja aktualne pracujem na jednom prorotype PC prislusenstva a mam v hlave take rozne doplnky k tomu ako drziaky na telefon/tablet atd. Mas skusenosti aj s 3D tlacou svojich navrhov?

(Augustín Zubo) #9

Ahoj.
Robil som napriklad navrh tohto zosilovaca.
http://www.popularaudio.sk
nejake veci som si uz tlacil. skusal som raz vlastny navrh drziaku na kablik od schuchatiek, lebo ma neustale vytacalo, ako sa mi vytahuju z usi. ale zakratko som stratil mp3 prehravac a odvtedy beham bez hudby :smiley:, tak som to dalej neriesil. aaaa potom som riesil jeden stojan na krabicku.

tam som si tiez prototyp tlacil. bola to klasicka abskova tlaciaren. takze daka skusenost by tam uz bola

(Augustín Zubo) #10

ale z povahy toho, co teraz robim sa moje veci skor sekaju a vypaluju laserom na trumaticu, frezuju, zvaraju, ohybaju… ale uz som mal docinenia aj s vypalovanim laserom do dreva a plastu (zrovna pri tom zosilnovaci).

Ahoj PAtrik_Audi_Olejat, my máme v predajni 3D tlačiareň PRUSA MK2. Stále na nej dačo tlačíme a robíme si tým promo pred ľuďmi. Ak budeš niečo potrebovať ohľadne 3D tlače, daj mi vedieť alebo sa u nás zastav. Poradíme, ukážeme, vytlačíme (zadarmo).

(Patrik Audi Olejár) #12

OK, ked to bude aktualne urcite tu nahodim otazku znova, zatial dakujem, evidujem a poznamenam si aj Vas :slight_smile:

Fuuu,
konecne niekto mne pribuzny Gusto :slight_smile: uz som myslel ze sa to tu hemzi len programatormi appiek,marketermi a pod.
Tiez trosku kreslim v SLDW, ale najma technicke veci, suciastky a na to v nadvaznosti programovanie CNC… Ako pozeram, vela ludi z mne pribuznej oblasti tu nie je…snad casom.

BTW, ak niekto vymysla nejaky produkt a potrebuje vyrobit prototyp, rad pomozem, pripadne poskytnem spatnu vazbu k zjednoduseniu vyroby a podobne…

(Ladislava. Visokaiová) #14

Ahoj potrebovala by som urobiť 3d model smerového kormidla malého lietadla
Zn. Lacno.

(Augustín Zubo) #15

popis mi to blizsie na mail augustin.zubo@gmail.com

(jakub siro) #16

Ahojte,

ak by ste chceli z pomôcť s návrhom nejakéj súčiastky tak mi kľudne napíšte. Baví ma vymýšľať nové veci, tiež som konstrukter. Mám taku malú strojársku firmu, takže viem zabezpečiť aj výrobu prototypov.

Ahojte.
Jakub.