Ako osloviť veľkých hráčov?

(Milan Majtan) #1

Venujem sa natáčaniu voľných prednášok a ich šíreniu cez YouTube medzi ľudí.

Okrem toho, robím krátke vzdelávacie firmy pre obyčajných ľudí, napríklad momentálne ako napísať životopis, vybrať si prácu…

Myslím si, že takýto materiál by pomohol mne sa zviditeľniť a pracovným portálom poskytnúť zaujímavý obsah.

Ako osloviť tieto portály, hlavne tie väčšie ako profesia.sk alebo kariera.sk?
Na maili zatiaľ nereagujú. Podobný problém mal aj jeden kameraman, čo ho poznám.
Je nejaká iná možnosť okrem osobného kontaktu?

(Maroš Sollár) #2

Podla mojich skusenosti, je dolezite najst spravnu osobu v tej firme. To sa da pomerne dobre telefonicky. Ist clovek, po cloveku, az si pri tom spravnom. Treba zistit, ake oddelenie v tej ktorej firme to co ty ponukas riesi. A potom toho cloveka zaujat cez telefon, alebo mailom. Treba mat namakany web, takyto hraci vacsinou nerobia s firmami “oneman show”, cize mozes byt ale navonok treba vyzerat ako viacclovekova firma.
Dalsi problem moze byt ze to co ponukas nerobia napriamo, ale cez nejake agentury, cize tam neni cesta lebo na to ani ludi nemaju.
Dalsia moznost z mojej osobnej skusenosti je sledovat v tych firmach ako sa menia ludia na dolezitych postoch, lebo pri zmenach klucovych ludi, tito ludia maju vacsiu chut na zmeny a zmenit zabehane veci, tam je sanca ze ked sa ozves, tak im prides do rany. Toto sa mi stalo napriklad pri retazci Metro, ale aj volakedy davno Hypernova ked isla k nam na trh. Proste sme sa ozvali v pravy cas.

Super , ze vyzuivas youtube na nieco take, je to toho zalostne malo v slovencine… Aky je pocet tovjich subscriberov na kanaly?

(Milan Majtan) #4

Zatial 6.

Pripravoval som na program YouTube partner, kde si mozem dat do kariet vlastny web, tak som investoval do grafiky, co bolo jednou z podmienok. Bohuzial zmenili sa pravidla tak to budem riesit ako neziskovka aj ked som sa chcel tejto moznosti vyhnut.

Myslim si, ze to pomoze aj tej myslienke zachovat dostupnost pre kazdeho.

Objavil som jeden paradox, ze pri cieleni na nizkoprijmovu skupinu nemal skrz FB reklamu nikto zaujem (este ju zopakujem). Na druhej strane video ma 10 pozreti podla YouTube metodiky.

Pocet fanusikov zalezi od silnych akcii a treba systematicky venovat produkcii nielen tlacit peniaze do techniky, lebo silne veci pridukuju pocet subscriberov.

Preto teraz robim ten mix, kde na FB mam trailer s hlavnymi myslienkami, YouTube samotnu prednasku a na webe reportaz z backstage cisto pismo a fotka.

Ak mate cas , tak nemusite platit za reklamu vobec. Youtubom sa da zarobit. Instagram je lacnejsi a silnejsi marketing ako FB. Silna campaign je zakald, nazov , podnazov videa musi pritiahnut , to je zaklad. Neviem v akej tematike robite ecommerce ale Obcianske zdruzenie je lepsie ako neziskovka , kedze zdruzenie moze produkovat zisk. Kanal na youtube nemusi byt majetkom nezikovsky teoreticky…