Ako spropagovať športový e-shop?

Zdravím Vás,

postupne vytváram e-shop s ponukou produktov na behanie hlavne dlhších behov v horách, športový beh na lyžiach (bežky) + výživou pre vytrvalostný šport s príznačným názvom www.vsetkonabeh.sk :slight_smile:

E-shop chcem prepojiť tak 50:50 s vlastnými článkami.(testy predávaného materiálu, rady bežca amatéra bežcom amatérom :), pocity so športu, behu atď. )

Chcel by som sa poradiť, akým spôsobom by bolo ešte dobré môj e-shop spropagovať, aby sa dostal k čo možno najväčšiemu množstvu ľudí? Na FB samozrejme už profil obchodu vytvorený je, avšak zdá sa mi, že komunita “sledovačov” až tak nerastie…

Viem,že ešte existuje veľa možností, platených aj neplatených, ale pokiaľ by bol niekto ochotný poradiť, budem vďačný.

Ďakujem vopred
Michal

(Jan Rosa) #2

Chod propagovat tam, kde su bezci :slight_smile: Su v tvojom okoli nejake oblubene miesta, kam ludia chodia behat, alebo na bezky? Tam sa objav, rozdavaj letaky so zlavovym kuponom, alebo napriklad v zime caj (s rumom :slight_smile: ) v poharikoch s firemnym logom atd

(Michal Pipka) #3

Ja by som spravil na facebooku nejakú súťaž o reklamné predmet(y) ale musia ti dat like FB stránke, pridávať tam rôzne fotky, články videá…

Podľa rozpočtu spraviť k kvalitný online marketing, na začiatku možno aj platený.

Spraviť si tričko ze ta bežecký e-shop sponzoruje ako bežca a zúčastniť sa v ňom na nejakých podujatiach… nikto nemusi vedieť že si majiteľ ty…

Dať sa dokopy s bezeckou komunitou okolo teba, či v blízkosti…

Spôsobov je mnoho…

Super dakujem Vam zatial. Nieco uz mam premyslene, nieco uz aj robím a v niečom ste mi poradili, trochu ste ma “posunuli” tam kde bolo treba :). Tych možností je fakt vela…

Dakujem Vam zatim za rady.
M.

(Jerry Jaroslav Kmet Dančik) #5

napoj sa na bezecke komunity na socialnych sietach - napr Irun. sutaze tiez nie su od veci. mozno by bolo dobre postavit svoj bezecky team na niektore behy…

Pohľad z druhej strany: všetky horeuvedené rady sú užitočné. Ale nestačí to. Faktom je však to, že dnes je brutálna konkurencia v tomto segmente a budovanie značky je dlhodobá záležitosť. Reklamné predmety, fb súťaže, akcie, spoločné tréningy, bla bla bla. Je toho mrte. Budovanie komunity je dobrá vec, ale má to svoje hranice, pretože komunita sa vyvíja a transformuje, čo nemusí korešpondovať s osobným vývojom človeka. Ja, ako bežec, po 2-3 rokoch idem preč od všetkého tohto humbuku, lebo sa to dostalo niekam, kde je to o všeličom inom ako o behu. Podľa mňa je dôležité ponúkať niečo, čo iní nemajú alebo nerobia dobre. Poradenstvo a osobný prístup, tam je najväčší priestor pre odlíšenie sa a pre pridanú hodnotu. Ísť cestou preteku ku dnu, hrať sa na najlacnejšieho, je slepá ulička. Vždy bude niekto lacnejší. Ale kvalitný servis a primeraná špecializácia je cesta - za to zákazník zaplatí. A k tomu primeraná emocionálna nadstavba v podobe kvalitného obsahu to len podporí. Toľko v krátkosti, dalo by sa o tom hodiny rozprávať.

Diky Vám všetkým za postrehy. V každom jednom bolo niečo čo by som časom chcel použiť.

(Jan Lopusek) #8

pripadne influence marketing, bloggeri…

Ola, vela bezcov a aj ultrabezcov vyrastlo na komunite geocachingu a hiking.sk. Od kedy prisiel na trh runtastic, tak vsetci behaju. Z mojho pohladu len rada, zameriavat sa na eventy tychto skupin. A tiez vies cielit FB reklamu…