"Burza" nápadov.

(Michal Pipka) #1

V tejto téme zistíte záujem o Vaše nápady.

(Michal Pipka) #2

Chcel by som sa opýtať ci by mal niekto záujem o termostaty, ktoré riadia kúrenie v dome a zároveň šíria wi-fi signál.

Ďakujem.

(michal truban) #3

inac nest asi poznas? https://nest.com/

neviem ci kombinacia wifi a termostatu je nejaka extremna vyhoda. ale strasne vzdy zalezi od toho, ako sa to predava, ake to ma konecne vlastnosti, aka je cena, ako reaguju zakaznici atd…

(Michal Pipka) #4

Ten termostat bol len výstrel a nápad, keď som zakladal tému.

(Šimon Vajs) #5

Co poviete na takuto “antisocialnu siet” kde si pisete vlastne ciele a snazite sa ich dosiahnut? Vsetko by malo byt uzavrete aby len konkretny clovek videl co tam ma napisane a ake obrazky ulozene vo visionboarde. Zatial je to len hruby nacrt ako by to mohlo vyzerat pre predstavu.

(michal truban) #6

nemusi to byt zly napad.

to co odporucam je ale ist s tym co najskor vonku medzi ludi a zacat uplne s prvou banalnou ale zaroven najhodnotnejsou funkcionalitou. aby si si to vedel otestovat na uzivateloch, co sa im paci a co nie a ako to pouzivaju a podla toho pridaval dalsie features.

keby som mal ale spekulovat mimo to, aby som to realne videl, tak treba mysliet nato, ze ludia neradi robia dalsie kroky a pouzivaju nove appky. cize by som rozmyslal hlavne nad tym, ako to prepojit s appkami a zariadeniami co pouzivaju. (hlavne asi notifikacie) a aby oni tu svoju motivacnu appku mali stale na ociach aj ked ju nemaju otvorenu. (ze im to postne napriklad message do facebooku alebo co :slight_smile:

(Šimon Vajs) #7

dakujem za odpoved :slight_smile: btw vcera som precital knihu je mega dobra :+1:

(michal truban) #8

ja dakujem a som rad, ze sa paci. :slight_smile:

(Dávid Zimolka) #9

Už rok pracujem na projekte GOfirmy.sk a .cz. V základe je to Katalóg firiem, ale tvoriť ho budú reklamné agentúry. V Česko-Slovensku je mnoho katalógov firiem, no každý funguje na množstve textu a textu a zase textu kde si ho tvorí sama firma. Môj katalóg sa líši tým že spravovať ho budú reklamné agentúry ktoré budú pridávať na katalóg grafické bannery svojich zákazníkov. Samozrejme + info o firme, otvaračky, kontakty, atď. Jednoducho povedané reklamná agentúra spraví svojim klientom ako keby malé profesionálne (grafické) portfólio. Návštevníci stránky GOfirmy.sk / cz. teda budu pekne skrolovať v danom meste a kategórii medzi grafickými bannermi firiem. (takýto katalóg ešte neexistuje [aspoň v česko-slovensku]) Samozrejme už keď reklamné agentúry robia s firmami, tak viem že robia a tlačia letáky na všelijaké podujatia. Aj tie malé. Tak som regol domény GOpodujatia.sk a GOakce.cz nech šupnú reklamky na web každý plagát podujatia ktorý im prejde cez ruky. Lebo sa stáva že tie malé podujatia sa nikdy nedostanú ďalej ako na Facebook. Aj napriek tomu že im reklamná agentúra vytlačí 10x A3 plagátov.
Momentálne z pôžičky platím programátora ktorý to robí. Mám ručne spravenú databázu reklamných agentúr v česko-slovensku (1 206 reklamiek) v Januári 2017 by som to chcel spustiť na svetlo WWW.
Čo si o tom myslíte ? :slight_smile: píšem to tu aj kôli tomu že to mooooožno niekoho nadchne a moooožno by chcel spolupracovať :slight_smile:

(Jan Kuzma) #10

Chapem spravne ze reklamka vytvori profil za svojho klienta a bude tam davat svoje produkty pre nich?

Neviem si tento produkt dobre predstavit, kde je pridana hodnota, ze tam bude navyse okrem udajov o firme baner? Alebo to ma sluzit ako reklama pre reklamne agentury? mas nejaky mockup?

firma kde robim sa uz 2x nechala nachytat katalogovymi firmami a hodnotu vidim jedine v seo ale vacsinou je hodnota neprimerana…

Aka je monetizacia?

(Dávid Zimolka) #11

Áno reklamka vytvorí profil svojmu klientovi. No bude to len produkt pre obyčajných ľudí. Konečne tu bude katalóg firiem ktorý netvoria ľudia sami, ale profesionál=reklamka.
Zarábať sa bude na tom že, samozrejme klient zaplatí za túto službu reklamke. No reklamka na tu službu bude musieť minúť určitý počet bodov/kreditov ktoré si na portále kúpi. Samozrejme je na tom reklamka zisková. platí len 30% zo sumy ktorú jej dá klient.
V mojej databáze reklamných agentúr (1 206) som dával len malé a stredné firmy, kde v drvivej väčšine reklamka sice vie vytlačiť baner na plot ale nevie ho dať na WEB. Len 30% reklamiek robia Weby. Čiže super to bude pre tie ktoré nerobia a tak budú mať službu zákazníkom: ponúknuť im reklamu na Webe.

Mockup. Logo, pozadie na fon. Modrá na GOfirmy, oranžová na GOpodujatia a zelenú ešte nedávam do éteru.

(Jakub Krkoša) #12

Dobrý deň,

Píšem Vám ohľadom novej aplikácie ktorú som sám navrhol. Podľa môjho názoru má potenciál. Je zameraná v oblasti automobilového priemyslu na skvalitnenie a zefektívnenie záchranných služieb ako aj vodiča samotného. V ďaka nej by Záchranná zdravotná služba vedela nie len o počte zranených v danom automobile ale aj konkrétne o koho ide ešte pred príchodom na miesto nehody. Dala by sa využiť aj ako skvelé zabezpečovacie zariadenie vozidla ma to dve rozhrania ako aj pre vodiča samotného aj pre Záchrannu zdravotnú službu.

Práca získala 2. miesto ako objav vedeckej činosti v SR.

Chcel by som ju presadiť no neviem kde začať a ako …

Podľa článku kde som sa dočítal aj o Vás pomáhate práve takýmto projektom dať im reálny základ.

Ak by ste mali záujem o danú prácu poslal by som Vám potrebné podklady o mojej navrhnutej aplikácií.

Logo aplikácie

(michal truban) #13

a hlavny problem v tom ju rozsirit je kde? treba ist bud za partnermi alebo prvymi klientami a ponukat im ju.

(Dávid Zimolka) #14

Trochu sme pokročili s projektom GOfirmy :slight_smile:, Stále ale hľadáme potencionálneho investora alebo ľudí do tímu. https://gofirmy.sk

Ahojte, rada by som poprosila o radu od skusenejsich podnikatelov. Chcem vymysliet koncept o vykupe a predaji noseneho oblecenia. Ako zena a matka, mam doma kopu oblecenia a doplnkov, ktore nepotrebujem a ktore je zaroven aj vo velmi dobrom stave. Som skor setriaci typ a je mi luto taketo veci darovat ci zahodit. Niekomu by sa mohli este zist. Taktiez uznavam recyklaciu veci. Uvazovala som aj o pozicovni oblecenia, ale chyba mi realny odhad trhu a potencial napadu. Paci sa mi koncept NOSENE {https://www.facebook.com/NoseneSecondHand/} a nieco na ten sposob by som brala. Nasiel by sa tu niekto kto ma podobne zmyslanie, ma chut a cas, ale i skusenosti so mnou vymysliet dobry biznis plan? Vyznam sa trochu v marketingu, PR, tvorbe webov a mam dobry networking styl :slight_smile: PS: a ako vidite, aj zmysel pre humor :slight_smile: Dakujem za rady a komentare.

Ahoj Janka, mne napadlo nieco velmi podobne tiez s tym oblecenim, ani nie tak second hand ale pozicovna. Napis mi svoj email, mozeme povymienat napady. :slight_smile:

(Rastislav Hronsky) #17

Zdravim. Minuly tyzden, ked moja mama (ucitelka) opravovala pisomky a videl som ako krvopotne s kalkulackou rata znamky, mi napadlo spravit jej na to appku. Mozno by jej dokazala trochu ulahcit zivot + na zaver dat malu statistiku o teste. Je to sice mala blbost, ale dal som to na google play, a ak mate v okoli ucitela/ucitelku, ktorej by sa take nieco mohlo pacit, budem rad ked posuniete dalej, alebo date feedback :slight_smile:

Google play - https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.boonware.rasto.testeval