Hackathony - zlepšenie fungovania firmy, nové produkty

(František Baník) #1

Ahojte,

organizujete si vo firmách Hackathony?

My sme si u nás zorganizovali prvý hackathon teraz v Januári.
Nie sme IT firma, sme uplne normálne Centrum kúrenia a bol som milo prekvapený koľko nápadov začali chlapci chŕliť, keď som im oznámil a vysvetlil čo sa bude konať.
Nespali sme cez noc vo firme, aj ked to bolo tak 50:50, že by sme to dali aj na dva dni. Možno ďalší už bude aj dvojdňový.
Som toho názoru, že hackathon sa dá urobiť aj v “obyčajných” biznisoch ako je pizzéria, železiarstvo, atď.

Krátke video ako to vyzeralo u nás: http://bit.ly/2kHwkK8

Dajte feedback ak ste ho už robili.

(Jan Rosa) #2

Framework, co sa mi najsamviac lubi, je Dizajn Sprint. Par som sa tu v Google zucastnil, par som viedol. 5 dni je overkill, ale da sa to v malom spravit za jeden, mozno dva dni.

Da sa to napasovat aj na procesy, nie len na prototypovanie noveho softveru, a vacsina tych, co mam za sebou, neboli technicke.

(Lukáš Barč) #3

My sme jeden absolvovali včera :slight_smile:

(Ján Vorčák) #4

@FeroBanik tak som si to po vcerajsom rozhovore pozrel konecne cele :slight_smile: Super ze sa to takto podarilo zorganizovat mimo IT firmu, GJ! :slight_smile:

(Milan Majtan) #5

Perfektné to máš. Keby všetci mali takých zamestnancov.

(František Baník) #6

No Milan ono to nebude v zamestnancoch, ale v šéfoch, resp. firemnej kultúre. Aj úplne nezaujatý a pesimisticky zamestnanec sa bude usmievať ak je sem tam pochválený a cíti, že si niekto váži jeho prácu.

(Milan Majtan) #7

Bohužiaľ väčšinou to býva tak, že šéf naschvál podceňuje zamestnancov. Buď preto aby si nenamýšľali alebo preto, že sú horší ako ich zamestnanci.

(Michal Ziacik) #8

Ja chodim rad na Data a FinTech hackathony, ale nie moc casto. Vacsinou do NODE 5 v Prahe. Nasa firma organizovala jeden kde bolo asi 60 ludi. Celkom sa vydaril. Vacsinou to bolo o machine learningu. Naposledy som bol na FinTech hackathone co robila KB tiez v N5 . ale tam som vydrzal len predstavenie timov a prezentaciu napadov. Nepacilo sa mi nic extra, tak som tam dlho nepobudol.

Btw: ak ste niekto v Prahe a zaujimate sa o FinTech alebo ML/AI , pokojne sa mi ozvite. mame vo firme mega vela roboty :slight_smile: