Hodnotíme vaše podnikanie

(Patrik Audi Olejár) #21
  1. super riesenie, napada ma len ci neutrpela pevnost celeho ramu, resp. aku teoreticku nosnost to bude mat?
  2. ak to ma byt pevne, tak material bude nejaka zliatina/hlinik? Nebude sa to v rame v letnych mesiacoch zahrievat az moc?
  3. ak tam mas tolko miesta, nepremyslal si aj nad nejakym systemom, ktory by tie baterie manualnym “kolobezkovanim” dobijal spat? to som este nevidel nikde

1. to je vec optimalizacie. nosnost nebude viac ako jedna osoba
  2. dural je dobry tepelny vodic takze konstrukcia sa sprava viac menej ako chladic
    3 rekuperacia je bezna vec. nie je dôvod ju neimplementovať do riadenia

(michal truban) #23

inac vyzeras ako super technik ktory sa tomu rozumie. skus si k sebe najst nejakeho typka, ktory by riesil trosku marketing, biznis plan, biznis development atd… a potom spolu vam to pojde ovela lahsie vsetko.

(Augustín Zubo) #24

na toto som narazil a hned som si spomenul:
paci sa inspiracia ako hrom

Mne sa to teda paci, i ked ta stabilita a pevnost je otazna…podla mna aj letecky dural sa casom “vymlati”, ved nerovnosti je na chodnikoch a cestach u nas pozehnane…
A po vzhladovej stranke sa vyhnut farbe ako na prototype, ale ist do pekneho cierneho eloxu :slight_smile:

(Maroš Sollár) #26

Zaujimalo by ma ako sa to sprava v reale. Skus nejake video ako na tom ides, ako to rozlozis, vytiahnes z tasky a pod. A nasledne ako sa na tom prehanas ulicami :slight_smile: Staci len take co urobis na mobile.
Ako pise Miso, bolo by dobre aby si mal predstavu o cene lebo inak to vyzera ako super gadget.
A urcite mas predstavu o seriovej vyrobe, vyrobnych nakladoch. A na zaklade toho uvidis ci sa bez investora zaobidete.
Pozeral som aj na ochranne znamky https://www.tmdn.org/tmview/welcome.html, nevidel som tam nikde ze by ste mali ochraneny nazov. Toto by bolo dobre poriesit, aby v buducnosti nenastali zbytocne problemy.

(Milan Majtan) #27

Uz si na tom aj jazdil. Ako z dlhodobeho hladiska poriesis spoje, kedze budu vystavene otrasom a a mechanickej namahe? Pero drazka ako pri slepeckej palici?

Ahojte všetci, chcel by som počuť váš názor na spoločnosť, ktorú sme založili s mojím kamarátom. Spoločnosť sa volá Coach of People. (www.coachofpeople.com)

Pomáhame ľuďom schudnúť, pribrať svalovú hmotu, alebo vyriešiť poúrazové stavy. Fungujeme na takej báze, že on trénuje ľudí a ja pracujem v kancelárií a starám sa o grafiku, fanpage, web, točím videá, strihám videá a pod. Som taký človek na všetko. Máme už aj ďalšieho trénera pretože nám píše dosť ľudí, ktorí majú záujem o naše služby a potrebujeme sa rozširovať.

S našimi klientmi máme celkom dobrý úspech (stále sa snažíme získať spätnú väzbu od klientov a boli iba dva prípady kedy boli klienti nespokojní). Premeny ľudí aj dokumentujeme a zdieľame ich na facebooku

Našim cieľom je rozšíriť sa po celom Slovensku, lenže nevieme ako na to. Pôsobíme na východe Slovenska v Kežmarku.

Problém je v tom, že nevieme ako zamestnať niekoho cudzieho (keďže zatial máme jedného trénera, a je to náš kamarát, Kamaráti sa ale minuli a potrebovali by sme nájsť niekoho ďalšieho). Máme založenú s.r.o.-čku. A najradšej by sme niekoho vzali na živnosť, keďže si nemôžeme ešte dovoliť zamestnať človeka na TPP.

Rozmýšlali sme aj nad tým, že by sme skúsili osloviť alebo nájsť človeka, ktorý by nám mohol robiť mentora a pomohol nám vybudovať spoločnosť.

Budem vďačný za každú kritiku a za každý váš názor a radu.

(František Baník) #29

No to hľadanie ľudí do tímu je vždy zábava. Mohol by som povedať, že my konštantne hľadáme už 23 rokov :slight_smile: . Dobre si urobil, že si tu napísal, lebo veľa ľudí pozná veľa ľudí a možno sa ti tu priamo niekto ozve. Ja ked som tu naposledy napísal, tak som hneď chytil nového obchodno-technického zástupcu, však @Michal_Pipka ?

1. Použiť štandardný postup, napr. profesia. Tam máš šancu len ak trafíš, že práve stratil prácu dobrý tréner a práve si prečítal tvoj inzerát. Preto niektoré firmy majú zaplatený ten istý inzerát aj roky, aby trafili tento moment. Vyberať medzi dlhodobo nezamestnanými asi nebude tvoj prípad.

2. Napísať, alebo ísť do komunít, kde sa takíto ľudia vyskytujú. Napr. rôzne semináre, školenia. Daj sa do reči, povedz akú máš víziu a možno sa niekto pridá.

3. Osloviť nejakých samostatných trénerov, čo už fungujú a ponúknuť im Vašu platformu. Nie každého baví administrácia a možno by sa niekto radšej venoval len práci s ľuďmi. Keď Ti povedia nie, tak si nič nestratil, isto ti každý povie niečo, čo Vás môže ďalej posunúť.

(Michal Pipka) #30

Tak tak…byť v správnom čase na správnom mieste. Hlavne nebat sa a treba pýtať sa, zapájať sa do komunít a niečo resp. niekto určite zo systému niekto vypadne.

Ďakujem Vám za odpovede a rady. Momentálne máme v pláne ísť na event 30POD30 (https://www.eventbrite.co.uk/e/forbes-30pod30-bratislava-2017-tickets-31683111038).

(Milan Majtan) #32

Ako zamestnanec oslovujem:

1. Firmy, ktore poznam.
  2. Ludi v profesionalnych komunitach
  3. Hladam niekoho, kto by mi sedel na spolupracu.

Portali na pracu mi pridu ako posledna moznost.

Ako zaistis pri zivnosti loayalitu?

(Milan Klempay) #33

Ahojte, už od roku 2012 keď som v USA videl celkom úspešne fungovať spoločnosť RedBox(vypožičiavanie bluray a DVD po celom USA z červených automatov), nosím v hlave nápad o službe, ktorá spája odosielateľov s cestovateľmi. Potom sa spopulárnil UBER a v myšlienke som sa ešte utvrdil. Minulé leto som natrafil na článok http://finance.idnes.cz/aplikace-prevezu-sdileni-jizd-preprava-d9b-/podnikani.aspx?c=A160804_085320_ekoakcie_mav hneď som zakladateľom napísal, že by som rád prispel k ich projektu. S jedným zakladatelom som sa stretol, a vysvetlil mi v akej situácii sa nachádzajú. Aplikácia a web boli plne funkčné, no odosielatelia žiadny a to sa báli, že problém bude s prievozníkmi. Som študent na FEL, ČVUT a moja pomoc mala spočívať v tom, že som mal priniesť „out of the box“ myslenie. Najprv som prišiel s nápadmi na zmeny v aplikácii no rýchlo mi došlo, že o aplikácii to nie je, a problém je v tom, že sa vyvinulo niečo vo viere, že je to tak úžastné, že ľudia skrátka prídu samy. Preto som rozmýšľal ako to dostať medzi ľudí:
-pridal som sa do FB skupín kde ľudia hľadajú odvozy a pod. a oslovoval ich jednotlivo
-spravili sme vianočnú akciu „Mamka pošli svojho Štefana domov“ (namiesto zásielky poslanie samého seba kredit 5€ zdarma)
-teraz som sa inšpiroval spoločnosťou Roadie v USA, že by sme v Prahe mohli ponúknuť odvoz starých vecí od pôvodných majiteľov do detských domovov zdarma

• písal som do startupers.sk, či by nemali záujem o nás napísať článok, zatiaľ sa neozvali
    -ďalej by som mal záujem osloviť mladé e-shopy, či by nemali záujem mať PREVEZU ako jednu z alternatív lacnejšej dopravy (problém je, že komunita je malá/ žiadna a nedokážeme garantovať dobu)
  • momentálne prebieha súťaž a luxusnú večeru v Prahe od od Marka Raditscha pre najaktívnejšieho „kuriéra“ a odosielateľa
    Napriek tomu nieje v túto chvíľu v appke ani jedna zásielka. Medzitým v Česku vznikla ďalšia appka, dali si názov ZAVEZU :/. Zakladatelia tejto appky sa tomu venujú na 100% a nedávno Seznam kúpil 17% podiel http://www.mediar.cz/seznam-cz-vstoupil-do-zavezu-chce-ji-pro-sbazar/, tiež ale bojujú s nedostatkom zásielok. Zakladatelia PREVEZU sú zamestnaní v iných sférach a PREVEZU majú zatiaľ ako bokovku, appku a web outsourcovali a financujú si to z požičaných a vlastných peňazí. To málo čo sa snažím robiť aby som pomohol robím zadarmo, s tým, že padla dohoda, že ak by sa mi v tomto Slovensko podarilo rozhýbať tak by som PREVEZU na Slovensku mohol viesť ako franchise, po prípade mať určitý podiel z každej poslanej zásielky.
    Zaujíma ma čo si o tom myslíte, budem rád za každú pripomienku. A možno aj tu medzi vami sa nájdu nejaký „Early adopters“ :slight_smile: .

(Milan Majtan) #34

Nie je tam problem s doverou?

Nevies, kto je kurier, nevies, co je v zasielke (to sa bude dealovat :grinning: ) Kde mas zaruku, ze to ten clovek naozaj dovezie?

Velkost. Minuly rok som mal dve zasielky. Na jednu stacilo male, na druhu velke auto. Auta kurierskych spolocnosti su na to prisposobene. Ako budes riesit velkost ked kurier moze mat cez up po caravelle?

Doba prebratia. Pises, ze nedokazes zarucit cas, co je dnes pre eshopy klucove. Ako zarucis, ze kurier, predavajuci a preberajuci bude doma v ten dany cas?

(Jan Rosa) #35

Presne tak :slight_smile: Nie vsetko, co je Uber pre X, je Uber pre X :slight_smile: A zaroven dalsi dokaz, ze napad ma hodnotu presne 0, a implementacia je to, v com je pes zakopany.

(Noelbaba Baba) #36

Ak by som mohol jednu drobnost…dost dlhu dobu som sa motal v obchode s bikami a kolobezkami… nastup predaja kolobeziek na slovensku nebol " az taky big boom" ako u nasich zapadnych susedov… pricin preco sa az tak nepredavali kolobezky bolo viac ale jeden z nich bol aj tazko riesitelny problem…nedostatok kvalitnych povrchov!! Ak si pozorne pozries to prezentacne video na youtube, tak je hlavne urcene ako keby pre manazerov na cestu do a z prace…a ked pozries ten stav ciest z toho klipu, je to cosi ine ako u nas…u nas je tolko “dier na cestach” ze je skoro na 100% iste ze skor ci neskor hodis " hubu " :slight_smile: a z poznamka z obchodneho sudka, drahsiu kolobezku ako 50-70Eur je zlozite predavat…cizeee suma sumarum…musi to oslovit ludi, ktory v tvojom vyrobku vidia ekvivalent auta alebo motorky…ja osobne by som preferoval na Slovensku trocha terennejsiu verziu :o) mimo Svk, tak to uz je o inom… R

Ahojte vospolok. Rada by som využila túto príležitosť a požiadala o názory, zhodnotenie a rady ako posunúť naše mladé ozetko ďalej. Našou hlavnou náplňou je šírenie povedomia o Montessori pedagogike prostredníctvom kurzov, seminárov a vytvárania priestoru pre pedagógov pre ich odborný rast. Našou cieľovou skupinou sú rodičia i pedagógovia. Naše dve lektorky sú našim pokladom s nevyčerpateľným know how. Ja a kolegyňa sme organizačne a marketingovo zdatné. Sme na trhu rok, oficiálne sme spravili prvú akciu tento január a momentálne sa nachádzame v bode zlomu, kedy potrebujeme spraviť najlepšie rozhodnutie, ktorým smerom sa vydať, aby sme si na seba vedeli mesačne zarobiť aspoň 600 eur. Preto sa pýtam, je tu skúsený a ochotný človek (mentor), ktorý vie nášmu ozetku poradiť, zhodnotiť náš biznis plán, skontrolovať naše hospodárenie a prípadne pomôcť vytvoriť pravidelné príjmy? Ďakujem vopred za odpovede. Viac tu: www.monteplus.sk alebo www.facebook.com/MontePLUSvzdelavanie/. PS: sme v BA.

(michal truban) #38

ahoj. neviem, ci si najdem nato cas. ale skus poslat mail priamo na michal@truban.sk
pripadne poznam par fanusikov montessori pedagogike ,co by vedeli mozno pomoct.

Diki Michal, pošlem :slight_smile:

(Matej Lisý) #40

Ahoj Janka, sice sa nepohybujem v OZ oblasti, rad pomozem s mojimi skusenostami pri vedeni firmy a mojim feedbackom na to kde sa momentalne nachadzate a kam sa chcete dostat. Keby nieco, pis na matej@voxtravel.com a dohodneme sa