Hodnotíme vaše podnikanie

(Lukáš) #41

Ahojte, rád by som aj dostal nejaký feedback na nápad, ktorý mám.
Mám firmu, ktorá sa zaoberá zabezpečovacími a kamerovými systémami, inteligentnými domami, štruktúrovanou kabelážou, optikou a pod. Myslím si, že máme vybudovaný tím, ktorý je perspektívny. Sme mladí ľudia, plní nadšenia a chuti učiť sa a aj čísla hovoria o tom, že sa zlepšujeme a rastieme.
Dostal som nápad, na ktorom už sčasti pracujeme a to vyrábať inteligentné psie búdy.
Môj nápad je taký, že vyrobíme búdu nie obyčajnú, ale takú, ktorá by dizajnovo ladila s rodinným domom zákazníka a obsahovala by inteligentné prvky, ako : automatické dávkovanie vody s presnou teplotou, dávkovanie granúl, vyhrievanie, klimatizácia, sledovanie psa kamerou, rozne senzory a pod. Asi by to bolo v rôznych verziách. Boli by nejaké katalógové a samozrejme na objednávku. Napríklad aj so solárnymi panelmi a pod.

Všetko bude samozrejme ovládané a sledované appkou v mobile.
Viem, že to bude niečo stáť a zacielené to bude asi na bohatších zákazníkov, ktorí si to budú vedieť dovoliť.
Ale zo skúsenosti (keďže sám som psíčkar) viem, že ľudia sú ochotní platiť aj nemalé peniaze za niečo, čo bude dobré pre ich miláčikov.
Počítam aj s tým, že by sme to vedeli vyvážať za hranice.
Zároveň by sme nejakým percentom z predaja každého produktu vedeli podporovať povedzme útulky a podobné zariadenia.
Začali sme s výrobou akéhosi prvého prototypu.
Chcel som však vedieť Váš názor ako nezainteresovaných, keďže ja tým žijem už nejaký čas a som zaujatý.Je to až veľmi crazy alebo sa to dá? :smiley:
Súvisí s tým totiž kopec “problémov” a rébusov, ktoré je treba pri výrobe ošetriť, takže to zaberie veľa námahy, ale ak to má perspektívu, nebojíme sa do toho ísť.

Už teraz mám v hlave kopec vylepšení, upgradov a toho, ako to posunúť ďalej, či do ďalších odvetví a pomôcť, či uľahčiť prácu ľuďom.

(richard.tomandl) #42

Ahoj Lukas, to je dost crazy napad:-) V Europe myslim na to nie je trh. Mozno za velkou mlakou, ale vysledky tiez neiste. Tiez viem, ze ludia su pripraveni minut dost penazi na svojich stvornohych milacikov, ale nie som si isty, ci prave na toto. Co sa tyka “ludskych” inteligentnych rieseni, prednedavnom som sam zvazoval smart home, ale na konci dna mi to prislo ako blbost alebo hracka pre tech fanusikov.
Teraz spat k teme: Ak to robite ako interny “vyskum a vyvoj”, ktory az tak vela nestoji, tak ma napada jedna moznost ako otestovat potencialny trh - prostrednictvom crowdfundingu;-) Avsak si myslim, ze Tvoja prvotna myslienka nie je az tak zla, ale aplikacia v inej oblasti by mohla byt ovela uspesnejsia… Tam by bol trh urcite ovela vacsi;-)

(Thomas De Xter) #43

Ahoj, ja mám veľké plemeno a patrím k majiteľom psov, čo to berú triezvo. Žiadne rozmaznávanie. Rovnako neuznávam nosenie psov na rukách, aby bol pes v posteli.

Tent nápad mi príde zbytočný, ja cestujem všade so psom a keď to nie je možné tak mu je zabezpečené stráženie. Myslím si, že pes potrebuje pravidelný pohyb, v našom prípade les, hory, Tatry a spoločný kontakt.

Pracujem v sfére IT ale nepotrebujem sledovať psa prostrednítvom kamery, určite sa nájdu ľudia čo to zaplatia, ale obávam sa, že ich tu je málo. Ak sa sústredíš na trh pipiniek a pipinkošov tak tam je asi cesta.

(Lukáš) #44

ďakujem pekne za názor, skúsim prehodnotiť, porozmýšľať, usmerniť.
Posunúť som to plánoval do oblasti poľnohospodárstva, pomoc pri chove zvierat, inteligentné riešenia v tejto oblasti.
Tak skúsim dať focus viac tam.
Tam je prietor aj na vývoz do krajín ako Rakúsko, nemecko…
Skúsim urobiť nejaký koncept v tomto.
Ďakujem veľmi pekne za názor.

(Lukáš) #45

Ahoj, ďakujem za odpoveď.

Podobne, ja mám staforda.
Tiež neuznávam rozmaznávanie.

Súhlasím so všetkým, čo píšeš, napriek tomu si však myslím, že sa to nevylučuje.
Stretol som sa v teréne s požiadavkami chovateľov krátkosrstých plemien, ktorí by ocenili , ak by šteňatá mohli byť v -20 kových mrazoch umiestnené vo vyhrievanom priestore.
Resp. ak potrebujú byť celý deň preč, tak aby mal ich pes prísun čerstvej vody a pod.
To sú všetko reálne požiadavky. A keď už sa tomu vyrieši nejaký “mozog” , tak nabaľovať veci ako kamera a pod, už nieje v prípade potreby problém.

Tiež neuznávam nosenie na rukách (preto mám 50kg psa :smiley: ) a nehovorím ani o rozmaznávaní, jasné, že pes potrebuje kontakt, pohyb, veľa času a výcvik.

Ďakujem veľmi pekne za názor :slight_smile:

(Matej Lisý) #46

Ahoj Lukas, mne po prvotnom precitani to pride ako zaujimavy napad a myslim ze v Europe by na to mohol byt trh, aj ked urcite je na to vhodnejsie USA. Poradil by som ti spravit si prieskum medzi desiatkami psickarov v Bratislave a tam uvidis ci je na to trh, kolko by boli ochotni platit atd. Drzim palce!

(Lukáš) #47

Ahoj Matej, Ďakujem veľmi pekne za reakciu… Určite prieskum urobíme.
Chystáme sa do toho pustiť ešte tento týždeň.

(richard.tomandl) #48

Ahoj Lukas, presne si dekodoval oblast, kde by mohli mat inteligentne riesenia uspech, aj ked tam uz je urcita konkurencia - myslel som polnohospodarstvo, zivocisnu aj rastlinnu vyrobu. Pripadne domace pouzitie pri pestovani rastlin alebo v teraristike. Skuste si spravit prieskum trhu, ake riesenia su dnes k dispo.