IOT platform co-founder needed

(Jan Lopusek) #1

Ahojte,

spolupracujem s chalanom ktory je spickovy programator a v IBMku pracuje na projektoch pre NASA, Boeing, ci Airbus a podobne. Popri svojej praci vyvija niekolko rokov platformu pre IoT o korej tvrdi, ze je unikatna oproti comukolvek co nasiel na nete, rovnako unikatna je jeho vizia.

Mame tuto domnienku potvrdenu od niekolkych expertov z oblasti, ale chceli by sme ziskat vacsi feedback na jej uzitocnost a to tym, ze ju zadarmo rozsirime medzi programatorov, ktory mozu nad nou zacat vyvijat aplikacie, pripadne cez nas predavat svoje devices, alebo poskytovat instalacne sluzby.

Na to hladame ale co-foundera do timu, ktory je technicky vymakany, velmi dobre rozumie o com je rec a zaroven je to tak trochu marketak, pretoze bude potrebne sa postavit pred developerov a povedat im, co tato platforma poskytuje a preco by ju mohli skusit.

O co ide:

adresa je device.farm zatial tam ale nic nebezi, len nejaky bullshit

co mame:

• Site Point access - pristup na dialku k ovladaciemu zariadeniu nainstalovanemu v domacnosti
  • s tym mame dve otestovane instalecie kurenia a ovladania svetla beziace na nasej platforme
  • eshop pre vlastne zariadenia, ktore sme navrhli a vyrabame v cine. otvorime moznosti pre predaj zariadeni tretich stran
  • platforma pre vyvoj aplikacii aj s peknym pouzivatelskym rozhranim = technicky najrozvinutejsia cast. Platforiem je vela, ale nie su schopne tak lahkeho rapidneho rozsirenia na akykolvek protokol, akekolvek zariadenie a chceme to robit co najviac ako open source. nueco ako IoT android
  • monetizavny model je podiel z predaja zariadni a aplikacii - nieco ako IOT APPSTORE

planujem nas prihlasit do nadchadzajuceho kola StartuYardu v Prahe do inkubacneho programu a potrebujeme k tomu lepsi tim ako Pavel - programator, Fabian - marketer a ja - networker / business development.

dalsie informacie by o projekte vedel povedat autor, takze ak vas projekt zaujal a citite sa, ze by ste nam ho vedeli pomoct rozsirit medzi developerov, napiste mi.

dakujem pekne

(Tomáš Zaťko) #2

Ahoj,

držím palce. Len bacha - podľa mňa to nie je až tak unikátne. U nás v citadelo.com sa posledné tri roky viac zameriavame na bezpečnosť IoT a ICS. Zachytil som už zopár podobných zariadení, ako toto vaše.

To nemusí byť nutne show stopper, že nie ste prví. Len si na to dajte pozor a neopite sa ilúziou, že ste práve vynašli koleso. Keď to urobíte lepšie a budete to parádne promovať, predávať a supportoať, môže to byť win.

Dajte si pozor na bezpečnosť. Riešte ju s odborníkmi už od návrhu. Je to obrovská issue. Často sa stretávam s tým, že ľudia deklarujú “jasné, že pri tom dbáme na bezpečnosť” a potom im to pri pentestoch vyhackujeme krížom krážom.