majetkovo - právne veci vo firme

(Tomas Polak) #1

Ahojte,
máte skúsenosti s nejakou právnickou agentúrou popr. spoločnosťou, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohľadávok Vás ako investora voči spoločnosti do ktorej ste investovali ?

Investoval som do jednej spoločnosti, svojou neskúsenosťou som si s konateľom nestanovil presné pravidlá a teraz keď po vyše roku, treba splácať, má problém mi uznať záväzok, vykrúca sa, špekuluje.

Rád by som vedel aká je Vaša skúsenosť popr. aký postup …

ďakujem za rady a názory

(Jan Rosa) #2

Kladivo, ducktape, letlampa a kybel betonu :slight_smile:

(Tomas Polak) #3

časy mečiarizmu máme už hádam za sebou :slight_smile:

(Ala Kon) #4

Ahoj Tomas, nemam sice skusenost s investovanim penazi do inej firmy, ale v minulosti som pracovala pre viacero firiem, ktore mali problemy s vyplacanim faktur. Mne najviac pomohlo im pisat tolko mailov, volat im a zacat sa vyhrazat aj pravnikom. Ked uvidia, ze to myslis vazne, tak snad sa lady pohnu. Mne boli vzdy peniaze vyplatene, aj ked niekedy s niekolkomesacnym oneskorenim. Pravnik by ti urcite ako prve poradil mediaciu a nejaku tu formu dohody, mozno nizsie a castejsie splatky investovanej sumy, skus sa s ludmi z tej firmy aj osobne stretnut napr.a najst daky spolocny rozumny kompromis!
Zelam vela stastia, Ala

(michal truban) #5

no nato su asi pravnici. cize najdi dobrych pravnikov a nech sa s nimi trosku pobavia.

btw, vies sharnut o aku firmu ide?

(Tomas Polak) #6

Ahoj, áno už som kontaktoval právne kancelárie, ktoré sa zaoberajú vymáhaním pohľadávok, poučili ma aké chyby som spravil na začiatku svojou neskúsenosťou a prílišnou dôverou až naivitou. Možno by sa z toho dal spraviť návod na to aké dokumenty netreba zabudnúť pri investovaní.

Firma je LOGI Trans s.r.o. zaoberá sa dopravou a ja mám takú skúsenosť, že je to veľmi špinavý biznis, česť výnimkám, ale 90 % percent prevažovanie súpravy aj o desiatok ton napr pri výstavbe jaguáru, porušovanie zákazových značiek, …

Ale zároveň je to biznis s obrovským potenciálom na rozvoj, UBER v nákladnej doprave, kvalitné Transport Management Systémy, robiť to odborne a s rozumom, odborne a poctivo, tak to má obrovský potenciál, napr teraz aj Scanie a Volva testujú autonómne nákladné autá … Len to vyčistiť od nepoctivcov, ale to ako v každom biznise na Slovensku :wink:

(Maroš Sollár) #7

Teraz ked uz sa neda vratit minulost poradit neviem. Ale pre tych ktori este len planuju urobit investiciu alebo byt sucastou niecoho takeho doporucujem fantasticky institut. a to spisanie dokumentu TermSheet. Je to v podstate zmluva, ale prave to ze je to zmluva urcena na investicie, ma jasnu koncepciu a presne popisuje co robit v takych pripadoch, ak strany si neplnia povinnosti. A tento dokument ma na kazdu situaciu jasnu odpoved. Cize netreba to pisat od podlahy a vymyslat co s tym. Vsetky scenare su jasne vopred, len si vybrat do ktoreho zmluve strany idu. A samozrejme treba dobru pravnu kancelariu aby to vedeli spravne nastavit. My osobne pracujeme s Brichta Partners.http://www.brichta.sk/sk/