Nápad-prenájom power banky

(Dušan) #1

Ahojte.Rád by som získal spätnú väzbu na realizáciu nápadu vytvoriť sieť miest prostredníctvom partnerov so sieťou kamenných prevádzok v miestach s vyššou dennou návštevnosťou (nákupne a obchodne centrá,vlakové a autobusové stanice a pod.)na prenájom power banky pre dobitie mobilných zariadení fungujúcom na princípe business modelu zdielanej ekonomiky.Prenájom by prebiehal prostredníctvom aplikácie ,samoobslužne bez potreby zásahu zamestnancov prevádzky.
Projekt by riešil potrebu dobitia batérií počas dňa v obmedzených miestach a možnostiach dobitia zo štandartných sietí .

Vopred ďakujem za názory.Dušan

(František Baník) #2

No neviem či je na toto dostatočný trh.
Zistoval si aky velky (malý) je trh s powerbankami na Slovensku? To by mohla byt odpoved na to, že kolko ludi reálne potrebuje nejakú powerbanku vôbec. Pretože napr. ja nepotrebujem, nabíjam všetko v noci a štandardne mi to stačí. Ak náhodou nestačí, tak nabíjam v aute. To sa mi stane trikrát do roka.
Ak by si chcel využiť partnerov v nákupných centrách, tak práve tam je m2 prenájmu najdrahší. Najprv by si ich musel presvedčiť, že ked im to tam dáš, tak za to niečo získajú, napr. vyššiu návštevnosť, čo asi nebude tento prípad. A aj ked by si ich presvedčil, tak im budeš musieť platit mesačný nájom za priestor.
A k realizácii, prečo robiť hned appku, nestačil by obyčajný web? Kde sa to dá cez telefon vyklikať?

(Dušan) #3

Ďakujem za reakciu.
V miestach ako napríklad nakupné centrá fungujú tkz,chargeboxy začal s tým v 2015 orange.Podľa jeho štatistík z roku 2015,v nich ľudia dobíjali mobilný telefon priemerne 4000 krát za mesiac v 20 boxoch v 16-tich nákupných centrách.
Moje riešenie by malo oproti chargeboxom výhodu v tom, že ľudia nemusia nechávať na čas potrebný na dobitie baterie telefon v skrinke,majú ho vždy pri sebe a môžu ho používať ,pohybujú sa kde chcú ,nie sú obmedzený a nemusia čakať pri nabíjačkách.
Čo sa týka potreby- nepotreby záložných zdrojov ,taktiež mám osobne power banku ,ale väčšinou ju zabudnem doma keď ju práve potrebujem.
Vývoj trhu podľa predpovedí na nasledujúce roky počíta aj s rastúcim predajom záložných zdrojov pre stále sa zvyšujúce nároky na batériu telefonu.
Čo sa týka vytvorenia siete partnerských miest uvažoval som s 10% províziou iba za umiestnenie produktu,celý proces bude samoobslužný bez potreby personálu.