Vychodne Slovensko?

Je tu niekto z Presovskeho kraja napriklad?

(František Baník) #2

Samozrejme. Prečo?

Blockquote

Ahoj, Ja zijem cez 8 rokov mimo Sk, s tetno rok sa vraciam , aby som pomohol rodicom , kedze su v starsom veku . Rad by som sa dozvedel o njeakych uspesnych projektoch aj na druhom konci krajiny.Chcel by som mladym ludom na vychode ukazat priklady , ze sa da ostat zit doma, ake moznoti pdopory pri mikro a malom pdonikni mozu vyuzit. Motivovat a podporovat mladych ludi ,pri zakladani maleho businessu , nemusi to byt vylozne technolotgicky start up. Vo svere je bezne , ze firmy ako Virgin maju satr upy uz od 700 libier pre male kadernictvo, ci predajj laovej kavy, maleho prepravcu osob na lokalnych llinkach, alebo akykolvek druh cinnosti ,sebarealizacie. Europke fondy ponukaju tuto moznost, nasa vlada pre informovanost nerobi nic , granotve spolocnosti resia vacsinou iba technologicke start upy, alebo vsetky granty rozdelia BA a okoli, lebo na vychode je slaba infomovanost. V presovkom kraj je to najhorsie, kedze od 1995 tam sefoval Chudik kazdy grant z EU pre skloly alebo treti sektor skoncili v jeho schrankokvych nadaciach. V Blave na to kaslu, tak to ide uzz roky a len sa to zhrosuje. Trapi ma to a preto s tym chcem nieco robit v podobe obcianskeho zdruzenia, prednasky na strednych skolach kulturnyych srediskach, . plus na youtube. Nieco typu Ted talks na youtube. . Rad prefinacujem naklady pri ceste niekam, nerobim to pre peniaze , vidim v tom hlbsi zmysel. a viac malych businessov by vychodu najviac pomohlo pri tom50 rocnom cakani na dialnicu a prichod ‘’ zahranicnej montaznej linky ‘’

(Maria) #4

Zdravím, založila som eshop pre Prešovské handmajdistky, vedeli by ste mi aj s týmto poradiť? www.malia.sk

(Mário Babej) #5

Ano :slight_smile: v Bardejove sa snažíme vybudovať stabilnú vývojarskú firmu pre tvorbu webových aplikácii. Rád by som ale našiel podnikateľkú komunitu v okolí na pravidelné stretnutia a výmenu skúseností a nápadov