Vzhľad CV

(Tomas Michalica) #1

Ahojte som absolvent Bc štúdia z FEI / STU a od septembra by som chcel ísť na stáž do Holandska. Momentálne si pripravujem životopis a nie som si istý aký formát CV zvoliť respektíve či isť viacej formálnou cestou alebo vymyslieť niečo kreatívne. Po prípade či sú firmy v Holandsku alebo v podobných krajinách zvyknutý na na nejaký obsah, ktorý by mal životopis obsahovať.

Ak máte niekto skúsenosťi s prácou, stážou alebo aspoň hľadaním práce v Holandsku prosím podeľte sa o vaše skúsenosti.

Ďakujem :slight_smile:

(Jan Rosa) #2

Ja som v Google najimal aj pre Holandsko. Grafika CV nie je imho dolezita, dolezity je obsah. Ako absolvent by si tam idealne mal mat nejake bocne projekty, dobrovolnictvo, pripadne predchadzajuce staze. Alebo aspon minimalne popisane, o com bol tvoj rocnikovy / bakalarsky projekt, ake technologie si pouzil, atd. Ak si dosiahol nejake uspechy - matematicke, informaticke olympiady, nejake sportove uspechy atd, cokolvek, co ukaze, ze mas drive a dokazes v niecom vyniknut.

Pripadne si prebehni celu tuto diskusiu Ludske zdroje - otazky a odpovede od Googlera

(Tomas Michalica) #3

Ďakujem určite si to prejdem :slight_smile:

(richard.tomandl) #4

Ahoj, graficka uprava CV je tiez dolezita. CV by malo byt prehladne, zrozumitelne strukturovane, text by nemal byt rozlietany krizom krazom, treba si vybrat prijemne citatelny font. Teda CV by malo byt aj na prvy pohlad jednoducho pekne. Netreba zabudat, ze ide o dokument “prveho kontaktu”, a ked vyzera nepekne a amatersky, tak Ta moze diskvalifikovat. Ak mi pri hiringu prislo viacero zivotopisov, sancu uchadzaca, ze ho nezavolam napohovor, zvysil prave odflaknuty zivotopis… ak sa hlasis na poziciu ci staz, kde sa vyzaduje kreativita (reklama, marketing, dizajn…) odporucam pristupit ku grafickej uprave CV kreativne. V ostatnych pripadoch radsej nie…

(Erich Stark) #5

Hlavne si uprav a udrziavaj svoj linkedin profil, tam ti bude vela ludi pisat ak sa ti to casom rozrastie. Popri tom beznu strukturu max na dve strany, ked nemas pracovne skusenosti tak si vypln aj bakalarsku pracu a o com bola. Nepouzivaj terminy ako uroven daneho skillu alebo technologie v %. V podsttae to skoro nic nepovie. Je zaujimavejsie pisat projekty ( na zaciatol aj tie skolske a BP) a tam ake technologie si vyuzil na akej veci.

(Jerry Jaroslav Kmet Dančik) #6

mozno by bolo najlepsie aby ste mu vzor takeho cv, vhodneho pre studenta poslali. ak mi posles mail na jaroslav.kmet@oracle.com mozes poslat moje cv

Ahoj Tomas,
vzor pre CV a vela dobrych rad dava stranka https://europass.cedefop.europa.eu/ .
Odporucam tu vsetko podrobne prestudovat. Mozes tu aj priamo vyplnit formular a system ti z toho zlozi zivotopis. Dodava prehladny a jednoduchy zhlad zivotopisu, obsah zavisi len od teba. Podla mojich skusenosti je to najrozsirenejsi a najviac znami portal o pisani CV.

(Jan Rosa) #8

Naopak, europass je ten najhorsi mozny vzor, ktory vymyslal nejaky posahany uradnik, ktory v zivote s CVckami nerobil. Vela bieleho miesta, minimum uzitocnych informacii, pol strany zabera nic nehovoriaca tabulka o jazykoch. Aj tak su ti vsetky tie urovne naprd, ked v danom jazyku nevies absolvovat pohovor a pracovat. Europass naozaj nie.

(Tomas Michalica) #9

Ahojte ďakujem všetkým za radu. Životopis som spravil takto. Čo poviete?

(Michal Ziacik) #10

mne sa to paci , velmi

(richard.tomandl) #11

Ahoj Tomas, skvele!:slight_smile: obsahovo aj vzhladovo. este ma napadlo, ci neporiesit nejako tu lavu cast s tmavym podkladom, ak by niekto potreboval Tvoje cv vytlacit…