Zubna pasta, zubna kefka - zhanam cloveka na marketing

Ahojte,

od velmi mladeho veku podnikam uz vyse tri roky, za ten cas som na trh doniesol styri food produkty pod vlastnou znackou, ktore okrem mensich obchodov a vyrobni dodavam aj do retazcov DM drogerie a TESCO.

Od minulej zimy pracujem na dvoch novinkach, ktore su na svojich trhoch unikatne vo viacero smeroch:
a.) Zubna pasta na baze kokosoveho oleja:

• kokosovy olej je z cca. zlozeny 50% kyselinou laurovou - ta ma preukazane antimikrobialne ucinky (zabija bakterie, ktore v ustnej dutine sposobuju zubny kaz) a bieliace ucinky (rozpusta povlak usadeny v zubnej sklovine)
  • recept na zubnu pastu mi vyrabaju v STU, pasta je na 90% hotova (momentalne doladujeme jej prichut)
  • vsetky zubne pasty na trhu funguju na tom istom principe, delia sa na whitening/sensitive/repair
  • ta moja bude spadat do kategorie sensitive a whitening, zaroven vsak bude fungovat na uplne inom “natural” principe, ako vsetky zvysne pasty na trhu
  • cely projekt je “ceskoslovensky” (pasta sa bude vyrabat v Cesku, recept sa vyvija na Slovensku)

b.) Zubna kefka z bioplastov

• kefka, ktora bude zlozena z bioplastov (plasty, ktore maju povod v organickych, obnovitelnych zdrojoch ako napr. kukuricny skrob) a bude 100% biodegradovatelna (rozlozi sa na skladke/v oceane za 5-20 rokov)
  • momentalny problem zubnych kefiek je ten, ze su vsetky vyrabane z plastov, ktore pochadzaju z ropy a zaroven su v prirode takmer nerozlozitelne (resp. im to trva 300-500 rokov)
  • zatial jedinou alternativou su kefky z bambusu, tie su vsak vyslovene neprijemne na pouzivanie (drevo ma zle senzoricke vlastnosti)
  • leader na trhu je Curaprox, ja na mojej kefke dosiahnem rovnaku hustotu a jemnost stetin, aku maju v ich najpredavanejsej verzii = 5460

Velmi dobre poznam moju cielovu skupinu, mam zmapovanu konkurenciu a poznam svoj potencionalny trh. Uz som dodavatel do najvacsich retazcov na SK (proces zalistovania trval 6-12 mesiacov), mozem tam teda tieto produkty okamzite umiestnit. Mam dostatocnu skusenost s retazcami a viem, ako nastavit pultove ceny (a teda aj moje marze) a aku etiketu zvolit tak, aby produkt fungoval.
Oba produkty su medzinarodne (nie obmedzene na lokalny trh) - pomerne lahko sa mi teda bude expandovat aj na zahranicne trhy. Velkou pomocou pri expanzii mi bude opat moja pozicia v retazcoch (oslovit a zaujat cesku DMku ako dodavatel uspesnych produktov v SK DMke bude omnoho jednoduchsie, ako ju zaujat z pozicie neznameho dodavatela).
Kefka aspon ciastocne riesi jeden z najvacsich globalnych problemov (znecistovanie planety vyrobkami z ropy), da sa na nu vytvorit skvely, viralny marketing.

Rad si vypocujem vas okamzity feedback, tento post sem ale davam hlavne preto, lebo hladam marketera, ktoreho tieto projekty oslovili a chcel by sa podielat na ich uvadzani na CZSK trh (tvorba online reklamnej kampane).
Mam uz nejake myslienky a vizie, ako by reklamna kampan mala prebiehat a mam na nu vyclenene aj pomerne velke financne prostriedky. Celkovu realizaciu by som vsak chcel urobit externe - cez experta.

(Maroš Sollár) #2

Ak by si mal zaujem, my aktualne startujeme novy Reklamny system Ticketware, aktualne kanaly web a hlavne kinoreklamu. Ale teda nie v BA :frowning: ale mame celoslovenske pokrytie s potencionalnym zasahom 150 tis. ludi mesacne (a aj cesko so 130 tis. ludmi) priamo v kinach. U nasich klientoch sme vytvorili uplne nove medium. Hladame zaujimave projekty, ktore by sme vedeli v zaciatkoch uvadzat za referenciu + naklady. Ked budes mat toho marketera, alebo ak mas zaujem mozeme pokecat.
Nieco o nasom reklamnom systeme je tu, ale to je skor urcene nasim klientom, ktori to medium tvoria, ale pre obraz: http://www.ticketware.sk/reklamny-system/
Aktualne zaciname, takze sme otvoreni akejkolvek debate.

(Milan Majtan) #3

Mňa tam zaujalo spojenie Curaprox a siete. Curaprox sa zo začiatku profiloval ako odborník, má svoje minicentrá v nákupných centrách s odborne pôsobiacimi ľuďmi (tuším dokonca aj v lekárskych plášťoch). Až neskôr sa začali pomaly sťahovať do marketov.

Bioplasty sú výhoda, ale v inej skupine ako tej čo kupuje v hypermarketoch. Nebolo by lepšie osloviť biopredajne, kde by tvoj produkt vynikol? Samozrejme záleží od ceny.

Ahoj, celkom ma to zaujalo, vedeli by sme sa ohl. potencionalnej spoluprace stretnut niekde v BA? Mne by sa dalo nasledovny tyzden v piatok.

Bioobchody budeme urcite oslovovat, je pravda, ze sa tam ten produkt svojou hlavnou pointou hodi viac, je to ale prilis maly trh.
Kefku (a pastu) budem stylizovat ako masove produkty, nie ako nieco premiove - tak bude nastavena aj pultova cena.

(Maroš Sollár) #6

Ahoj. Napis mi pls mail na maros.sollar@gmail.com a dohodneme. dik.

Kokosovy olej je velmi dobty proti Alzhaimerovi, podporuje cognitivnu cinnost mozgu, Flouride je pravy opak pre cloveka je velmi zly. Kefka by mohla byt elektricka , to by slo viac. Najvacsie plus pri tomto produkte je velke mnoszstvo roznych kanalov na marketing, distribuciu a predaj, v tomto skoro idelane na SK. Vela stastia, verim , ze si nasiel dobry produkt. pozor na externeho poradcu pri jeho marzy , pripadne poplatkov za sluzby, nie je to vobec draha zalezitost vo svete. Osobne mam zaujem o ten kokosovy olej co spominas.